Yhteystiedot

Suomen Puhevammaisten tulkit ry:n hallitus 2017-2018


Elina Hietavirta
puheenjohtaja
Seinäjoki
p. 040 152 8585
puheenjohtaja.spt@gmail.com

 


 

Mari Teivaanmäki
varapuheenjohtaja
Ähtäri
varapuheenjohtaja.spt@gmail.com

 


Heli Honko-Pekkarinen
sihteeri
Helsinki
sihteeri.spt@gmail.com
 

Seija Puutio
taloudenhoitaja
Pori
taloudenhoitaja.spt@gmail.com
 

 

Satu Jämsen
Kuopio
hallitus1.spt@gmail.com
 

Heidi Boman
Turku
hallitus6.spt@gmail.com


Sanna Koivisto
Rovaniemi
hallitus3.spt@gmail.com

 

 

Varajäsenet:

Johannes Kaikkonen
Rovaniemi
hallitus4.spt@gmail.com

 

Virve Tahvanainen
Joensuu
hallitus5.spt@gmail.com


Suomen Puhevammaisten tulkit / valtakunnallisen verkoston yhdyshenkilöt 2018

 

 

 

Helsinki - Pääkaupunkiseutu
Päivi Ahola
olivia.palvelut@gmail.com


Etelä-Savo:
Jonna (Johanna) Patamäki
jonna.patamaki@terapiamerkurius.com

 

Pohjois-Karjala
Kati Nevalainen
Joensuu
nevalaisenkati@gmail.com

Pori - Satakunta
Seija Puutio
seija.puutio@mokoma.fi


Lapin lääni
Rovaniemi 
Sanna Koivisto
sanna.koivisto@evantia.fi


Varsinais-Suomi
Jaana Kalliokulju
jaana.kalliokulju@jutuksi.fi


Pirkanmaa
Jaana Mäkinen
jpmmakinen@gmail.com
 


Pohjanmaa 
Riitta-Liisa Björk
riitta.bjork@anvianet.fi

Oulu, Raahe
Sanna Nuojua
sanna.nuojua@evantia.fi


Kajaani
Riitta Karppinen 
riitta.karppinen@evantia.fi

Nettisivut ja jäsenasiat:

hallitus7.spt@gmail.com
 

Keski-Suomi
Arja Hopponen
arja.hopponen@evantia.fi

Ota yhteyttä