Ota yhteyttä

Y-tunnus:

2679800-6 (YTJ)


Suomen Puhevammaisten Tulkit ry:n hallitus 2021-2022 

Hallituksen sähköpostiosoitteet ovat muodossa:

etunimi.sukunimi@puhevammaistentulkit.fi

(ilman ääkkösiä)

Mari Teivaanmäki
puheenjohtaja
Ähtäri

Sanna Koivisto
varapuheenjohtaja
Rovaniemi

Johannes Kaikkonen
sihteeri
Rovaniemi

Reima Parviainen
taloudenhoitaja
Jyväskylä

Pauliina Lybeck
jäsentiedottaja
Turku

Mariaelina Suuriniemi
Helsinki

Sari Kivimäki
Helsinki

Kirsi Torkkeli
varajäsen
Mikkeli

Janette Kotonen
varajäsen
Helsinki

SPT ry:n alueyhdyshenkilöt 2020-2021 

Helsinki - Pääkaupunkiseutu
Heli Honko
heli.honko@cp-liitto.fi
Pohjois-Karjala
Niina Laine
niina.laine@opaasi.fi 
Pori - Satakunta
Mia Vähä-Ruka



Pohjanmaa 
Riitta-Liisa Björk
riitta.bjork@anvianet.fi

Varsinais-Suomi
Jenny Rakkola 
sanojajenny@outlook.com

Pauliina Lybeck
pauliina.lybeck@puhevammaistentulkit.fi

Pohjois-Savo
Minna Leppänen
minna@kallakommunikaatio.fi 
Lapin lääni
Sanna Koivisto
sanna.koivisto@puhevammaistentulkit.fi
Keski-Suomi
Reima Parviainen
reima.parviainen@puhevammaistentulkit.fi

Kajaani 

- Voit ilmoittautua yhdyshenkilöksi!



Etelä-Savo  

- Voit ilmoittautua yhdyshenkilöksi!

Oulu, Raahe 

- Voit ilmoittautua yhdyshenkilöksi!


Pirkanmaa

- Voit ilmoittautua yhdyshenkilöksi!